whatsapp

  • Turbo Bakımı

Turbo Bakımı

Turbo tamiri öncesinde yapılması gerekenlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Tam detaylı bir araştırma yapmadan, profesyonel bir incelemeden geçmeden turbo tamiri ya da turbo değişimi yapılması gereksiz masrafların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Öncelikle bir aracın tamire girmemesi için ya da durumun geciktirilmemesi için gerekli olan düzenli bakımları yapılmalıdır.

Turbo tamiri öncesinde yapılması gerekenlerin arasında sorunun ne olduğuna dair tespitin en doğru şekilde yapılmalıdır. Turbo tamiri sırasında turbo değişim söz konusu olacak ise turbo değişimi için numaranın doğru alınması ve buna göre kontrollerin sağlanması gerekir. Bu işlerin en profesyonel ekip tarafından yapılması durumunda aracınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Ayrıca yağ, egzoz, soğutma ve benzer bağlantıların en iyi şekilde kontrollerin yapılması sureti ile turbo tamiri işlemlerine başlanır.

Turbo sorunları ve turbo tamiri turbo araç sahiplerinin çokça yaşadığı durumlardır. Turbo tamiri turbo araç sahipleri için çok korkulan durumlar arasındadır. Aslında turbo sorunları ve turbo tamiri nedenleri arasında doğru kullanım gösterilmemesi ve düzenli olarak yapılmayan bakımlar yol açmaktadır.

Genel olarak karşılaşılan Turbo sorunları arasında belli başlı durumlar özetler şöyledir:

Turbo Güç Yetersizliği

Turbo Araçlarda Gürültülü Çalışma

Aşırı Yağ Tüketimi ya da Duman Ortaya Çıkarma

Turbo Tamiri Bakımı Değişimi Atik Otomotiv güvencesinde başarı ile gerçekleştirilir.