0.312 394 16 96 - 0.542 575 68 38 İVOGSAN Ağaç İşleri 1354. Cd. (Eski 21. Cd.)
No: 126 Yenimahalle / ANKARA

Araçlarınızın Trafik Sigortanız veya Kaskonuz üzerinden tamiri yapılmaktadır.

 

Araç sahibi olan ya da olmak isteyen tüketiciler için öncelikli konulardan birisi de araçlarını güvence altına almaktır. Bu konuda yapılacak işlemler de kasko ya da trafik sigortasını seçmek olacaktır. Genellikle tüketici tarafından karıştırılan kasko ve trafik sigortalarının birtakım farkları olduğu için tüketicinin bu farkları bilerek seçimini yapması da son derece önemlidir.

İşte trafik sigortası ile kaskonun ayrıldığı noktalar:

Trafik Sigortası Zorunludur, Kasko Zorunlu Değildir

Bütün araç sahipleri için zorunlu olan trafik sigortalarının yıllık olarak yenilenmesi de zorunludur. Aksi takdirde yasal olarak trafiğe çıkamayacak olan araçlar Trafik Şubelerinin garajında sigorta yenilenene ve ceza ödenene kadar bekletilir. Kasko sigortası ise zorunlu olmayan ve araç sahibi ya da aracı kullanan kişi tarafından isteğe bağlı yaptırılan bir sigorta türüdür.

Trafik Sigortası Her İki Tarafı Güvence Altına Alır, Kasko İse Araç Sahibini

Trafik sigortalarının zorunlu olmasının asıl nedeni, trafik akışını bütün sürücüler için güvenli hale getirmektir. Bu nedenle zorunlu trafik sigortası, olası bir kazada tarafların hatalarını tespit ederek her iki tarafı da güvence altına almayı amaçlar. Kasko sigortası ise yalnızca yapıldığı aracı ve sahibini ilgilendirir. Kaza, yanma, çalınma ya da herhangi bir zararı karşılamak içindir.

Trafik Sigortası ile Kasko’nun Kapsama Alanları Farklıdır

Zorunlu trafik sigortasının kapsamı belirli durumları içine alır. Ölüm, yaralanma ya da hasar gibi… Kasko sigortasının kapsamı ise sigorta şirketine ve kullanıcının sigorta alımı sırasında istediği kapsam başlıklarına bağlıdır.

Bu sebebe bağlı olarak da trafik sigortası primleri, kasko primlerine göre daha ucuz olmaktadır.